Plátkový metal - imitace zlata, knížka 25 plátků MANETTI
Detailní popis produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Plátkový metal je tenká vrstva kovu, která se používá jako imitace plátkového zlata nebo jiných drahých kovů. Tyto tenké plátky jsou často vyrobeny ze slitiny mědi a zinku a jsou dostupné v různých velikostech.
Jeho použití je výhradně pro interiér, v exteriéru začíná velmi brzo oxidovat.
ULOŽENÍ | volné a větrové |
SÍLA | velmi silné |
KARÁTY | 0 |
INTERIÉR | ano |
EXTERIÉR | ne |
OCHRANA PROTI OXIDACI | možné použití laku |
Imitace zlata je užitečným materiálem pro ty, kteří hledají estetický vzhled drahého kovu bez vysokých nákladů skutečného zlata. Je vhodný pro různé projekty, kde je žádoucí luxusní vzhled, ale není požadována skutečná hodnota drahých kovů.
Imitace zlata je užitečným materiálem pro ty, kteří hledají estetický vzhled drahého kovu bez vysokých nákladů skutečného zlata. Je vhodný pro různé projekty, kde je žádoucí luxusní vzhled, ale není požadována skutečná hodnota drahých kovů.
Imitace 'plátkový metal' má své kořeny v historii, kde se často používala vedle pravého plátkového zlata. Využívala se při pozlacování oltářů, lustrů, historických skříní, stolů a dalších dekorativních předmětů, které dodnes nesou punc elegance a luxusu.
Imitace zlata se v restaurování používá v kombinaci s plátkovým zlatem odnepaměti. Často se používá díla na méně hodnotná umělecká díla. Pro jeho aplikaci jsou vhodnější lepidla, která více lepí. Například MIXTION nebo „Vteřinové“ lepidlo na plátkové zlato
Volné - Plátky uložené volně v knížce se přenáší na podložku, kde se s ním dále pracuje. Nařeže se pomocí nože na požadovanou velikost.
Větrové - Plátky nalepené na papírku, pro jednodušší aplikaci.
Knížka 25 plátků
Balení obsahuje 25 plátků velikosti 14X14 cm.
Při práci s imitací plátkového zlata není potřeba speciálních nástrojů ani dovedností. Stačí ji vzít do ruky a nanášet přímo na povrch, což je značně jednodušší než práce s pravým plátkovým zlatem.
Volné uložení je ideální pro práci s reliéfem a umožňuje precizní aplikaci pozlacení na povrch.
Větrového uložení je ideální pro pozlacování rovných ploch.
Pro leštění je nejvhodnější tupovací štětec a leštící hadřík.
Imitaci je lepší preventivně ošetřit proti oxidaci. Nejvhodnější jsou na to UV odolné laky pro plátkové zlato
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Plátkové zlato extra silné, 18g/1000 listů uložené v knížce o 25 plátcích, rozměru 80x80 mm.
Mixtion je lepidlo na olejové bázi používané v oblasti restaurování a umění. Jedná se o základní lepící prostředek pro plátkové kovy a zlato. Podle doby zasychání rozlišujeme...
Tupovací štětec slouží pro tupovaní "leštění" zlata na lepený povrch. Vyrobený z kozí srsti.